Püf Noktaları

 • 1. Rezervuar satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

  İlk önce TSE tarafından belgelendirilmiş olmasına dikkat edilmeli. Bunun dışında servis ağının geniş olması, yedek parçanın bol bulunur ve uygun fiyatlı olması önemlidir. Ayrıca en önemli noktalardan biri de su tüketiminin az olmasıdır.

 • 2. Kullanacağım rezervuar su tasarrufuna nasıl katkıda bulunur?

  Parça kalitesi, su kaçaklarını önlemek için en önemli etmendir. Bunun dışında rezervuarınızı stoplu ya da iki kademeli modellerden tercih ederek %60’a varan su tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ayrıca flotörünüzün su alma ayarını da minimum seviyede tutarak rezervuarınızın az su tüketmesini sağlayabilirsiniz.

 • 3. Stoplu ve İki Kademeli rezervuarların farkı nedir? Nasıl çalışmaktadır?

  Stoplu rezervuarlarda, su akışını istediğiniz anda keserek su tasarrufu sağlanılması amaçlanmaktadır. Tek buton ile rezervuarı çalıştırıp, durdurma imkanı yaratır.

  İki kademeli rezervuarlarda, su akışı için 2 farklı kademe belirlenmiştir.Dilediğiniz gibi bütün su miktarı ya da belirlenmiş olan az su miktarı ile rezervuarınızı çalıştırabilirsiniz.

 • 4. Gömme Rezervuar Nedir?

  Duvar içine monte edilip kullanılan, yer kaplamayan rezervuarlardır.

 • 5. Gömme Rezervuar arızası halinde duvarın yıkılması mı gerekir?

  Hayır. Eğer montaj yetkin kişilerce yapılmışsa ve de sıva sırasında tanka hasar verilmemişse, sonradan oluşabilecek arızalara El Paneli boşluğundan müdahale edilebilir. El panelini çıkardıktan sonra bütün parçalara ulaşıp, istediğinizi değiştirebilirsiniz.

 • 6. Gömme Rezervuar El Paneli değişebilir mi?

  Evet. Değiştirmek için Visam Gömme Rezervuarı için yine Visam’ın ürettiği modellerden uygun olanı ile değiştirebilirsiniz (Birçok markanın panelleri sadece kendi rezervuarlarında kullanılacak şekilde üretilmiştir).

 • 7. Gömme Rezervuar El Paneli, Gömme Rezervuar Kutusunun içinden mi çıkmaktadır?

  Hayır. Paketten ayrı olarak seçtiğiniz bir modeli satın alabilirsiniz.

 • 8. Hangi Gömme Rezervuar modelini seçmem uygun olur?

  Visam olarak; Hela taşları için, Alçıpan Duvarlar için, Normal Tuğla ve İnce Tuğla uygulamaları için ayrıca Yere hızlı montaj olacak şekilde üretimlerimiz mevcuttur. Sizin için en uygununa karar veremediğiniz taktirde bayiiniz, yetkili servisiniz ya da fabrikamıza danışabilirsiniz.

 • 9. Montaj ve Servis için kime başvurabilirim?

  Web sitemizden ya da montaj talimatınızdan, size en yakın yetkili servisi tercih edebilirsiniz.

 • 10. Tesisat basıncı yüksekse ne yapabilirim?

  Bina su tesisatı girişine basınç düşürücü konulması gerekir. Böylelikle bütün tesisatınıza bağlı sistemleri koruyabilirsiniz.

 • 11. Rezervuarım su almıyor ne yapabilirim?

  En muhtemel sebebi, şebekeden gelen kirli suyun flotörü tıkamasıdır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için bina su tesisatı girişine filtre takılmalıdır.